Tag Archives: seansik o mnie się nie martw

Szkoła baletowa

Czy warto zapisać własne dziecko na balet? Balet wygląda pięknie, gdy oglądamy go w telewizji. To cudowny delikatny tanie, połączony z piękną oprawą, doskonałą muzyką. To nie tylko taniec, ale cała opowieść i przedstawienie. Każde z tych widowisk, opowiada inną bajeczną historię. Z punktu widzenia chłopczyka czy dziewczynki, balet to dobra zabawa. Szczególnie dziewczynki go uwielbiają, gdyż mogą założyć śliczne sukienki baletowe i poczuć się jak księżniczki. Często rodzice zapisują swoje dzieci na takie zajęcia, aby spełnić swoje dawne marzenia. Dziecko powinno same chcieć chodzić na takie zajęcia. Szkoła baletowa uczy dzieci przede wszystkim żelaznej dyscypliny. Dzieci są tam ćwiczone bardzo rygorystycznie. Nie mają zbyt wielu przerw, a cały ich taniec musi być perfekcyjny. Dzieci muszą przygotować się na ból, ich stopy, szczególnie kiedy zaczynają chodzić do takiej szkoły, będą często boleć po ćwiczeniach. Nie, którzy uważają, iż taka szkoła odbiera dzieciństwo, ponieważ dzieci nie mają czasu na nic więcej.

Nieco o muzyce klasycznej

Muzyka to jeden z wielu cudów świata. Muzyka towarzyszy człowiekowi niemalże na każdym kroku. Muzyka oddziałuje na nasz nastrój. W zależności od gustów – o których się nie rozmawia – słuchamy różnych rodzajów muzyki. Do klasyki muzyki zaliczają się symfonie. Symfonia jest to gatunek muzyczny, który zazwyczaj składa się z kilku części. Piękne dźwięki symfonii możemy usłyszeć będąc na koncercie symfonicznym w filharmonii. Orkiestra może podczas swoich koncertów przedstawiać, grać słuchaczom symfonie. Polska to kraj, który ma w swoim dorobku wielu znanych i cenionych artystów muzycznych. Wielu z nich ma na swoim koncie napisanie różnego rodzaju symfonii. Do polskich kompozytorów, którzy mają na swoim koncie wiele symfonii należy zaliczyć następujących artystów muzycznych :

• Krzysztof Meyer – jest autorem siedmiu symfonii w tym trzech napisanych z chórem,
• Henryk Mikołaj Górecki – jest autorem trzech symfonii,
• Krzysztof Penderecki – do jego dorobku muzycznego zalicza się napisanie ośmiu symfonii w tym także symfonie z chórami,
• Bolesław Szablewski – jest twórcą aż pięciu symfonii,
• Andrzej Panufnik – na jego koncie jest napisanie siedmiu symfonii,
• Witold Lutosławski – na dorobek artystyczny tego artysty składają się cztery symfonie,
• Karol Szymanowski – twórca czterech symfonii,
• Mieczysław Karłowicz – autor jednej symfonii noszącej tytuł: „Odrodzenie”,
• Ignacy Feliks Dobrzyński – autor dwóch symfonii,
• Antoni Milwid – napisał trzy symfonie